| Object Number | 2003-77-3A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Togo |
| Section | African |
| Materials | Leather |
| Technique | Sewn |
| Description | Footwear: leather sandle with geometric designs in leather, red and dark blue. |
| Length | 28 cm |
| Width | 10 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1900.1.154A - Other Number | VII A 393b - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



