| Object Number | 2003-65-74A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Madagascar |
| Section | African |
| Materials | Wood | Gourd |
| Technique | Carved |
| Description | Ceremonial object. Wooden and gourd bowl. |
| Height | 12.6 cm |
| Length | 46.5 cm |
| Outside Diameter | 11.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.402 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
