| Object Number | 2003-63-140 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Liberia |
| Section | African |
| Materials | Fiber |
| Technique | Woven |
| Description | Skull cap. |
| Height | 7 cm |
| Length | 19.2 cm |
| Width | 10.2 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.1936 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




