| Object Number | 2003-82-462 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Africa |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Technique | Incised | Carved |
| Description | Wooden headress with incised designs and knob protruding from one side of the top. |
| Height | 16 cm |
| Length | 25.5 cm |
| Width | 14 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.620 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

