| Object Number | 2003-66-9B |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Mali |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Technique | Carved |
| Description | Building component. Carved door boss. |
| Height | 3.9 cm |
| Length | 44.1 cm |
| Width | 9 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1900.1.A0008 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
