| Object Number | 2003-82-391A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Africa |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Technique | Carved |
| Description | Wooden gun rack. Long thick pole with five tooth-like supports at certain intervals. Plain design. Some breaking. |
| Height | 13 cm |
| Length | 118 cm |
| Width | 7 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1900.1.1995A-B - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




