| Object Number | 2003-82-344A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Africa |
| Section | African |
| Materials | Leather |
| Technique | Sewn |
| Description | Personal gear. Lid of leather wallet. |
| Length | 30 cm |
| Width | 6 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1900.1.262 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




