| Object Number | 2003-72-246 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Senegal |
| Section | African |
| Materials | Leather |
| Technique | Sewn | Incised |
| Description | Book bag. Small leather bag, with incised designs. |
| Height | 2.9 cm |
| Length | 11.7 cm |
| Width | 10.2 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1900.1.254 - Other Number | 187 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


