| Object Number | 2003-58-13 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Ghana |
| Section | African |
| Materials | Brass |
| Description | Gold weight. Small, thin rectangular shape. Top has "x" as well as "J" patterns. |
| Height | 1.3 cm |
| Length | 3 cm |
| Width | 2.4 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.9776 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



