| Object Number | 2003-58-12 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Ghana |
| Section | African |
| Materials | Brass |
| Description | Gold weight. Step pyramid shaped with five levels. |
| Height | 2.6 cm |
| Length | 2.4 cm |
| Width | 2.4 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.9784 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



