| Object Number | 2003-58-10 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Ghana |
| Section | African |
| Materials | Brass |
| Description | Gold weight. Thick, rectangular shaped. Has a curved design on top with small incised lines at two sides. |
| Height | 2.4 cm |
| Length | 0.8 cm |
| Width | 1.7 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.9780 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



