Anklet (uncertain)
Bracelet (uncertain)
2003-52-58A
From: Congo
Curatorial Section: African
| Object Number | 2003-52-58A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Congo |
| Section | African |
| Materials | Metal |
| Description | Bracelet or anklet. |
| Outside Diameter | 8.6 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.12A - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


