| Object Number | 2003-82-171 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Africa |
| Section | African |
| Materials | Metal |
| Description | Rounded metal scoop with a rectangular shaft. Sides get smaller down shaft until it comes to a point at each end. |
| Height | 2.5 cm |
| Length | 12 cm |
| Width | 6 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.11227 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



