| Object Number | 2003-82-106 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | West Africa |
| Section | African |
| Description | Flat, rectangular tray. Small handle. Incised pattern on top, cross, triangular edge. Base with four legs. |
| Height | 10 cm |
| Length | 19 cm |
| Width | 47 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.11132 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

