| Native Name | Sansa |
| Object Number | 2003-82-42 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Africa |
| Section | African |
| Description | thumb piano; carved rectangular board w/ handle & 2 sets of keys. |
| Height | 4 cm |
| Length | 49.5 cm |
| Width | 25.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.11548 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
