Finger Piano
2003-82-41
From: Africa (uncertain)
Curatorial Section: African
| Native Name | Sansa |
| Object Number | 2003-82-41 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Africa (uncertain) |
| Section | African |
| Description | Zan Za (finger piano). |
| Height | 4 cm |
| Length | 25 cm |
| Width | 12 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.938 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
