| Object Number | 2003-71-3 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Reunion |
| Section | African |
| Materials | Palm Fiber |
| Description | Screen-like pattern. Diamond design around basket. Two straps. Oval shape. |
| Height | 10.5 cm |
| Length | 26.5 cm |
| Width | 19 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.10541 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




