| Object Number | 2003-71-10B |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Reunion |
| Section | African |
| Materials | Raphia |
| Description | Small raphia box with lid. Tan with blue x pattern. Some fading. |
| Height | 6 cm |
| Length | 5 cm |
| Width | 5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.10468B - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



