| Object Number | 2003-71-4A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Reunion |
| Section | African |
| Materials | Straw |
| Technique | Woven |
| Description | Pouch w/ top cover, made of brown & tan woven straw. |
| Length | 9.5 cm |
| Width | 10 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.191A - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



