| Object Number | 2003-53-4B |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Djibouti |
| Section | African |
| Materials | Leather | Raffia |
| Description | Raphia box with lid covered with leather. |
| Height | 9.5 cm |
| Length | 38 cm |
| Width | 16.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.1155b - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




