| Object Number | 2003-53-4A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Djibouti |
| Section | African |
| Materials | Leather | Raffia |
| Description | Leather-covered lid to raphia box. |
| Height | 6 cm |
| Length | 37 cm |
| Width | 15 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.1155a - Other Number | 14834 - Other Number | 1421 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




