| Object Number | 2003-63-68A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Liberia |
| Section | African |
| Materials | Metal |
| Description | Blade gradually curves. Hide and raphia handle with ring on bottom. |
| Length | 79.7 cm |
| Width | 7 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.10017A - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




