| Object Number | 2003-63-67A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Liberia |
| Section | African |
| Materials | Wood | Metal |
| Description | Metal straight blade. Some serration. Plain wooden handle. |
| Length | 75 cm |
| Width | 6.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.9998A - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




