| Object Number | 2003-63-66A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Liberia |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Description | Blade curves gradually. Hide handle. |
| Length | 77.5 cm |
| Width | 8 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.10003A - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




