| Object Number | 2003-63-65A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Liberia |
| Section | African |
| Materials | Leather | Raffia |
| Description | Straight blade. Leather and raffia handle. |
| Length | 85 cm |
| Width | 4 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.10002A - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




