| Object Number | 2003-63-63A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Liberia |
| Section | African |
| Materials | Wood | Metal |
| Description | Blade gradually curves. Plain wooden handle |
| Length | 83 cm |
| Width | 5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.9999A - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



