| Object Number | 2003-56-4 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Gabon |
| Section | African |
| Materials | Gourd |
| Description | Gourd spoon, broken on one part. Chipped. Small curved handle. #11465. |
| Height | 5 cm |
| Length | 16 cm |
| Width | 5.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.10824 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



