Scraper
47-13-46
From: Australia | Western Australia | Kimberley Region
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | 47-13-46 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Australia | Western Australia | Kimberley Region |
| Section | Oceanian |
| Materials | Quartz |
| Description | Milky quartz flake; pointed ends; both edges retouched. |
| Length | 6.2 cm |
| Width | 2.4 cm |
| Thickness | 1.2 cm |
| Credit Line | Australian Expedition; Daniel Sutherland Davidson, 1947 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


