| Object Number | 2003-81-9 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Zambia |
| Section | African |
| Materials | Plant Fiber |
| Description | Mask from LIkishi Dance. Painted cloth, rope netting back, small beads on both sides. |
| Height | 40 cm |
| Length | 30 cm |
| Width | 24 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.673 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




