| Object Number | 2003-74-15 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Somalia |
| Section | African |
| Materials | Ceramic |
| Description | Oval bowl |
| Height | 7 cm |
| Length | 25 cm |
| Width | 15.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.9741 - Other Number | 10421 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



