| Object Number | 2003-74-1 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Somalia |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Description | Small wooden carved head rest, 10 inches high. Carved with geometric designs. |
| Height | 17.5 cm |
| Length | 19.5 cm |
| Width | 6 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1990.1.2057 - Other Number | 65-10-48 - Other Number | 47 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




