| Object Number | 2003-70-5A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Nigeria |
| Section | African |
| Materials | Palm Fiber |
| Description | Lid of basket; woven pattern. |
| Height | 3 cm |
| Outside Diameter | 19 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.182A - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



