| Object Number | 2003-82-75A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Africa |
| Section | African |
| Materials | Raffia |
| Description | Square lid to box. Raffia. Blue stripe patterning. |
| Height | 2 cm |
| Length | 8.5 cm |
| Width | 8.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.10476A-B - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




