| Object Number | 2003-82-67A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Africa |
| Section | African |
| Materials | Palm Fiber |
| Description | Lid of basket, loop at the top of the lid. |
| Height | 8.5 cm |
| Outside Diameter | 7.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.185 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



