| Object Number | 2003-74-12 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Somalia |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Description | Wooden spoon, long handle with rounded end. |
| Height | 4 cm |
| Length | 44 cm |
| Width | 7.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | '1900.1.1269 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



