| Object Number | 2003-52-21 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Congo |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Description | Sachiongo mask, Likishi Dance. |
| Height | 45 cm |
| Length | 21 cm |
| Width | 31 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.665 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




