| Object Number | 2003-65-47A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Madagascar |
| Section | African |
| Materials | Raffia |
| Description | Maroon and light tan raffia lid of box. Zigzag pattern. Handles on top. Handles on top. |
| Height | 8 cm |
| Length | 7.5 cm |
| Width | 7.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.10462A-B - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



