| Object Number | 2003-65-46A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Madagascar |
| Section | African |
| Materials | Raffia |
| Description | Maroon and light tan raffia box lid. Patterned Xs pattern. Maroon handle. Matches marroon and light tan raffia box. |
| Height | 14 cm |
| Length | 6.5 cm |
| Width | 11.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 18079 - Other Number | 1994.X.10461A-B - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




