| Object Number | 2003-52-3 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Congo |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Description | Wooden bellows. Large piece of wood with four small bowls across from each other. Wooden pole. Plain, but each bowl has incised band around it. |
| Height | 16.5 cm |
| Length | 92 cm |
| Width | 42 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.10799 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
