| Object Number | 2003-52-31 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Congo |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Technique | Carved |
| Description | Wooden spoon with notches carved in wood. |
| Height | 9 cm |
| Length | 33 cm |
| Width | 6 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1908.2.1 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


