| Object Number | 2003-52-19A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Congo |
| Section | African |
| Materials | Palm Fiber |
| Technique | Woven |
| Description | Woven cylinder with lid. PC 00322. |
| Height | 29.5 cm |
| Outside Diameter | 28 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.700 - Other Number | 10494 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



