| Object Number | 2003-65-21B |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Madagascar |
| Section | African |
| Materials | Palm Fiber |
| Description | Lid of box. Maroon, light tan. "X" designs. Has an old tag #3586. |
| Height | 7 cm |
| Length | 10 cm |
| Width | 7 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 3586 - Other Number | 1994.X.10527A-B - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



