| Object Number | 2003-72-6 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Senegal |
| Section | African |
| Materials | Wood | Leather |
| Description | Made up of poles of wood. Major one curves up, two small legs. At each end are bands of leather. |
| Height | 60 cm |
| Length | 59 cm |
| Width | 45 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.9849 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
