| Object Number | 2003-65-28A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Madagascar |
| Section | African |
| Materials | Raffia |
| Technique | Woven |
| Description | Top of pouch, made of woven raffia |
| Length | 7.5 cm |
| Width | 6.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.193 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



