| Object Number | 2003-52-11B |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Congo |
| Section | African |
| Materials | Palm Fiber |
| Description | Rectangular lid, plaited, natural colors. |
| Height | 5 cm |
| Length | 10 cm |
| Width | 9.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.184 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



