| Object Number | 2003-65-24A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Madagascar |
| Section | African |
| Materials | Plant Fiber |
| Description | Lid of wallet or small pouch. Light and dark tan. Zigzag patterning. |
| Length | 7 cm |
| Width | 6 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.10535A-B - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



