| Object Number | 2003-65-13 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Madagascar |
| Section | African |
| Materials | Palm Fiber |
| Description | Tan and maroon. Zigzag pattern and design. Fading. Box shaped. Sides are caving in. |
| Height | 5 cm |
| Length | 13 cm |
| Width | 11 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.10537 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



