| Object Number | 2003-65-11 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Madagascar |
| Section | African |
| Materials | Palm Fiber |
| Description | Tan, maroon. "X" designs, but fading. Woven zigzag patterning. Box shaped, but walls are caving in. Some cracking in corners. |
| Height | 6 cm |
| Length | 13 cm |
| Width | 12 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.10532 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



