| Object Number | 2003-72-33 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Senegal |
| Section | African |
| Technique | Incised |
| Description | Set of three seats, two circular and a triangular seat in between. All have incised line design. All are attached to a long base with four, short but strong legs. |
| Height | 33 cm |
| Length | 110 cm |
| Width | 72 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.11306 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

