| Object Number | 2003-56-1 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Gabon |
| Culture Area | Central Africa |
| Section | African |
| Materials | Wood | Metal | Paint |
| Technique | Painted |
| Description | Metal, strings, painted wood. |
| Height | 32 cm |
| Length | 41 cm |
| Width | 9 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.11778 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
